• Konkurs dla klas 0-8 „Najpiękniejszy Piernik”

• Konkurs dla klas 0-8
            „Najpiękniejszy Piernik”

Cel:

• Rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności abstrakcyjnego myślenia, niezbędnych przy projektowaniu ozdoby.
            • Propagowanie rodzinnego spędzania czasu wolnego.

Wymagania:
            1. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie piernika według własnego pomysłu.
            2. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu maksymalnie 1 piernik.
            3. Piernik powinien być ułożony na sztywnej podkładce (np. tekturowej)  i zapakowany szczelnie w przeźroczysty celofan.
            4. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: (imię i nazwisko autora ).
            5. Prace przechodzą na rzecz organizatora konkursu i trafią z życzeniami świątecznymi dla seniorów z naszej miejscowości.

Ocena:
            1.Prace oceni jury powołane przez organizatora konkursu.
            2. Ozdobne pierniki świąteczne będą oceniane według następujących kryteriów:
            - ogólne wrażenie artystyczne

- estetyka wykonania i oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie elementów zdobniczych,

-wkład pracy, stosownie do wieku autora.

Prace należy dostarczyć do pani Bożeny Szkarłat lub pani Ewy Rosiek

w dniach 15.12.- 19.12.2022 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dn. 21.12.2022r .

• Konkurs informatyczno-plastyczny

„Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”

Dla klas V-VIII

Zaprojektuj własną ozdobę świąteczną typu zawieszka na choinkę w programie https://www.tinkercad.com/  tworząc projekt 3D z rozszerzeniem .stl Gotową pracę zapisz i wyślij na adres mailowy: agnieszkakmiecik34@gmail.com

do dnia 07.12.22.

Zwycięska ozdoba zostanie wydrukowana w dwóch egzemplarzach w drukarce 3D (jedną zawieszkę otrzyma uczeń w prezencie, a druga zostanie zawieszona na szkolnej choince) Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają słodki upominek.

• Poranek Patriotyczny

• W dniu 13.11 w naszej szkole z okazji Święta Niepodległości odbył się „Poranek Patriotyczny” na który przybyli  mieszkańcy naszej wioski. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowanie tego dnia. Dzieci z  klas 0-III zatańczyły  do piosenki „ Co to jest niepodległość”, dziewczyny z klasy  VIII przedstawiły układ taneczny z biało – czerwonymi chustami, uczniowie z klas V- VIII przedstawili  historię wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność .

Przedstawienie ubarwiły piękne piosenki patriotyczne  śpiewane przez naszych uczniów.  Wszyscy uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się aby ta uroczystość pokazała  jaką wartością  jest dla Polaków wolność  i niepodległość.

Na zakończenie spotkania odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Rodzice poczęstowali wszystkich  pysznymi  mufinkami  przystrojonymi barwami narodowymi . Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

• SZKOŁA DO HYMNU

• 10 listopada 2022 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. "Szkoła do hymnu 2022". O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", aby upamiętnić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poniedziałek 20.05.2024