• Iluzjonista w naszej szkole

• W Piątek 27.01 uczniowie wszystkich klas mieli okazję spotkać się w szkole z iluzjonistą, który zaprezentował bardzo ciekawe sztuczki. Zabawa wszystkim się podobała, dzieci aktywnie brały udział w pokazie. Na koniec nauczyliśmy się paru sztuczek i otrzymaliśmy drobne upominki od naszego gościa.

• Dzień Babci i Dziadka

• 19.01 w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Mimo niesprzyjającej pogody babcie i dziadkowie licznie przybyli na uroczystość i z dumą oglądali ciekawe występy swoich wnuków. Na początku Pani Dyrektor Danuta Bednarek przywitała wszystkich zebranych gości. Następnie młodsze dzieci przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe oraz zaśpiewały i zatańczyły do utworu "Choineczka". Starsi uczniowie uczcili święto scenką humorystyczną. Ostatnim punktem części artystycznej były kolędy i pastorałki wykonane przez chętnych uczniów. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył zebranym gościom słodkie upominki. Dodatkowo każdy wnuczek podarował laurki dla swoich babć i dziadków składając przy tym najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Paniom Joannie Orzechowskiej, Joannie Bukowiec i Agnieszce Wronie za przygotowanie występów.

“W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta,

składam Wam życzenia, o Was pamiętam.

By życie Wasze kwiatami było usłane,

tak piękne i czyste jak letni poranek.”

• Międzynarodowy Dzień Koszuli

• W piątek 13 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli. Z tego powodu Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić uczniów ubranych w barwne koszule bonem na dodatkowe np w następnym półroczu, a kl 0 otrzymała słodycze. Cieszymy się, że tak wiele dzieci zdecydowało się wziąć udział w naszej akcji :)

• Wigilia szkolna

• Wspólne uroczyste świętowanie wigilii szkolnej rozpoczęły jasełka przedstawione przez młodszych uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Pani Joanny Orzechowskiej i Pani Joanny Bukowiec. Piękny występ został zakończony świątecznymi piosenkami zagranymi i zatańczonymi przez uczniów. Następnie rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszego Pierniczka Świątecznego”:

I miejsce – Alicja i Jakub Kołodziej, Filip Pawłowski

II miejsce – Karolina Gwiżdż, Filip Jarosz, Magdalena Jarosz, Magdalena Pawłowska, Aleksander Gwiżdż, Emilia Gwiżdż, Zuzanna Bednarek, Gabriela Pociecha, Filip Pociecha, Zuzanna i Karolina Rosiek, Patrycja Jarosz,

III miejsce – Natalia Pawłowska, Jakub Olchawa, Bartek Olchawa, Kacper Olchawa

Po rozdaniu nagród, wszyscy ubraliśmy się ciepło i poszliśmy do kaplicy w Stańkowej na Mszę Św. Następnym punktem naszej uroczystości był poczęstunek wigilijny. Pani Dyrektor złożyła dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Potem spróbowaliśmy pysznego barszczu z uszkami przygotowanego przez rodziców. Nasze świętowanie zakończył „Konkurs Kolęd i Pastorałek”.  Uczniowie zaśpiewali i zagrali przepiękne utwory. Widownia, która oceniała uczestników, była pod ogromnym wrażeniem.

I miejsce: Magdalena Pawłowska, Szymon Gwiżdż

II miejsce: Natalia Pawłowska, Magdalena Jarosz

III miejsce: Zuzanna Rosiek

Wyróżnienie: Aneta Rębilas, Patrycja Jarosz,

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom: Alicja Kołodziej, Aleksander Gwiżdż, Karolina Gwiżdż, Zuzanna Bednarek, Emilia Gwiżdż.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 😊

• Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

• Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i sponsorom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Niech Święta Bożego Narodzenia,

przyniosą Państwu wiele szczęścia,

wiary i nadziei,

a miłość i pomyślność będzie z Wami

w każdym dniu nadchodzącego, Nowego Roku!

Poniedziałek 20.05.2024