• Konkurs kolęd i pastorałek

• Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do uczestnictwa

w  Konkursie Kolęd i Pastorałek.

I Cele konkursu:

1. Podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd.

2. Popularyzacja kolęd i pastorałek, uwrażliwianie na piękno poprzez ukazanie ich różnorodności.

3. Poszerzanie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych.

4. Promocja młodych talentów.

5. Rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci.

II Warunki uczestnictwa:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas 0 – VIII naszej szkoły:  solistów i zespoły - liczące maksymalnie 2 osoby.

2. Każdy uczestnik może wystąpić tylko raz: jako solista lub członek zespołu.

3.  Uczestnik konkursu/ zespół  przygotowuje  jedną polską kolędę lub pastorałkę, która  zawiera co najmniej trzy zwrotki ( mile widziane będą stare, zapomniane teksty).

4. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do udziału w konkursie do nauczyciela – p. Joanny Orzechowskiej lub p. Joanny Bukowiec  w terminie do 19.12. 2022r.

Konkurs odbędzie się 22 grudnia 2022r.

• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki nim zakupiliśmy nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia oraz uroczystości szkolne.

W ramach programu:

- używaliśmy aparatu fotograficznego oraz sprzętu nagłaśniającego podczas:

• Rozpoczęcia roku szkolnego i ślubowania klasy I;
            • Lekcji powtórzeniowych z chemii;
            • Sprzątania świata;
            • Przedstawienia z okazji 11 listopada;
            • Sprzęt został wypożyczony OSP i KGW w Stańkowej na Święto Plonów w Łososinie Dolnej;

- została wykorzystana drukarka 3d podczas:

• Lekcji prezentacyjnej dla uczniów;
            • Szkolenia prezentacyjnego dla nauczycieli;
            • Wydruku zakładki do książki;
            • Wydruku zawieszki na choinkę szkolną;
            • Organizacji konkursu informatycznego „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna” polegającego na zaprojektowaniu i wydrukowaniu ozdoby.
          • Najpiękniejsza ozdoba świąteczna – wyniki konkursu

• Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną jest:

Dawid Lipiński z kl VI. Piękna zawieszka zaprojektowana przez ucznia została wydrukowana na drukarce 3d. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom: Justyna Orzechowska, Jakub Pajor, Aleksander Gwiżdż. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz bony na zakupy w sklepiku.

• Żywa lekcja biologii

• Dnia 07.12.22. uczniowie naszej szkoły brali udział w żywej lekcji biologii. Podczas tych zajęć dzieci oglądały różne  egzotyczne zwierzęta.

Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat budowy żywych organizmów, miejsca występowania i sposobu ich odżywiania. Dużą atrakcją dla uczniów było to, że mogli dotknąć niektóre zwierzątka. Żywa lekcja biologii może w przyszłości okazać się inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

• Wycieczka do Nowego Sącza

• Dnia 06.12.22 wszyscy nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Nowego Sącza. Wyjechaliśmy o godz. 8.30. Na początku odwiedziliśmy Państwową Remizę Strażacką w Nowym Sączu. Obejrzeliśmy bardzo ciekawą prezentację na temat pracy strażaka. Następnie pan strażak zademonstrował nam jakie zagrożenia możemy spotkać w domu i szkole oraz zaprezentował właściwe sposoby reagowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach t.j. jak ugasić pożar kuchenki, rozgrzanego oleju, sprzętów elektronicznych oraz jak postępować w przypadku zatrucia czadem. Na koniec uczniowie mieli okazję przymierzyć strój strażacki i przećwiczyć ewakuację. Kolejnym punktem wycieczki było Kino Sokół. Tam przywitał nas Święty Mikołaj i Śnieżynka rozdając wszystkim słodycze. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Młodsi uczniowie oglądali film animowany „Przytul mnie” a starsi obejrzeli „Wielki zielony krokodyl domowy”.  Wycieczkę zakończyliśmy o 13.30 w znakomitych humorach.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii 😊

Poniedziałek 20.05.2024