• SPOTKANIE PODWÓRKOWYCH KÓŁEK RÓŻAŃCOWYCH

•

Uczniowie naszej szkoły należący do Podwórkowego Koła Różańcowego wzięli udział w Regionalnym Spotkaniu Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi.

Mszy św. dla dzieci i ich rodziców przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej. Modlitwę różańcową poprowadziła Madzia Buczek założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych .

Bp Długosz przypomniał dzieciom o zbliżającym się Wielkim Poście. Mówił, że jest to czas, który wymaga szczególnego przygotowania, modlitwy i przebaczenia.

Po Eucharystii odbył się półgodzinny koncert w wykonaniu ks. Biskupa oraz posiłek w Szkole Podstawowej  w Starej Wsi.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

• "Bezpieczeństwo w sieci"

• 16.02 uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w webinarze online "Bezpieczeństwo w sieci", który miał na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

• Poczta walentynkowa

• 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji SU zorganizował pocztę walentynkową, gdzie każdy mógł wrzucić laurkę dla swojego/swojej wybranka/wybranki. Ubraliśmy się również na czerwono.

• Iluzjonista w naszej szkole

• W Piątek 27.01 uczniowie wszystkich klas mieli okazję spotkać się w szkole z iluzjonistą, który zaprezentował bardzo ciekawe sztuczki. Zabawa wszystkim się podobała, dzieci aktywnie brały udział w pokazie. Na koniec nauczyliśmy się paru sztuczek i otrzymaliśmy drobne upominki od naszego gościa.

• Dzień Babci i Dziadka

• 19.01 w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Mimo niesprzyjającej pogody babcie i dziadkowie licznie przybyli na uroczystość i z dumą oglądali ciekawe występy swoich wnuków. Na początku Pani Dyrektor Danuta Bednarek przywitała wszystkich zebranych gości. Następnie młodsze dzieci przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe oraz zaśpiewały i zatańczyły do utworu "Choineczka". Starsi uczniowie uczcili święto scenką humorystyczną. Ostatnim punktem części artystycznej były kolędy i pastorałki wykonane przez chętnych uczniów. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył zebranym gościom słodkie upominki. Dodatkowo każdy wnuczek podarował laurki dla swoich babć i dziadków składając przy tym najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Paniom Joannie Orzechowskiej, Joannie Bukowiec i Agnieszce Wronie za przygotowanie występów.

“W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta,

składam Wam życzenia, o Was pamiętam.

By życie Wasze kwiatami było usłane,

tak piękne i czyste jak letni poranek.”

Niedziela 12.05.2024