• Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole.

• Koniec śniegu!

Wiosna w biegu!

Już bociany powracają,

Już skowronki koncert dają.

Tu krokusy, tam żonkile

Spoglądają na świat mile.

Trawa zmienia swoją zieleń,

Chętnie ją polubi jeleń.

Budzi się przyroda wkoło,

Będzie pięknie i wesoło.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Jak co roku uczniowie klas młodszych przygotowali na ten dzień Marzannę – Panią Zimę, którą pożegnali a zaprosili wiosnę. Każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.

• Święto Chrztu Polski

• Za symboliczną datę chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę – 14 kwietnia 966 r. Dnia 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę o ustanowieniu 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski . Aby uczcić ten dzień, 19 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas: 5, 6 pod kierunkiem pani  Ewy Rosiek. Uczniowie  w przygotowanej akademii zaznaczyli,  że jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski – rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek naszej państwowości.  Podkreślili, że religia chrześcijańska jest fundamentem państwa polskiego i należy pamiętać o tych korzeniach z których wyrósł naród Polski . Akademia miała charakter edukacyjny i patriotyczny.

• Konkurs palm

• W  Niedzielę Palmową – po Mszy Świętej o godzinie 10.30 zachowując coroczną tradycję naszej parafii, nastąpiła prezentacja i rozstrzygnięcie konkursu palm.. Mogły wziąć w nim udział rodziny, które samodzielnie wykonały tradycyjną palmę. Kryterium nadrzędnym była wysokość przyniesionej palmy oraz bogactwo kwiatów użytych do jej wykonania .

W tym roku najpiękniejsze palmy zostały wykonane przez  rodziny:

I miejsce – rodzina Pawłowskich

II miejsce – rodzina Olchawów

III miejsce – rodzina Lipińskich

Rodziny otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez ks, Proboszcza. Palmy zdobią wnętrze naszej kaplicy.

Wyróżnienie zdobyły : rodzina Bednarków, rodzina Pajorów, rodzina Pociechów.
            Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie.

• Konkurs historyczny

• Wyróżnienie dla Julki Firlej w Ogólnopolskim Konkursie Historycznego” Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”   w kategorii: szkoły podstawowe, kl.7-8, praca plastyczna,  (upamiętniająca postać gen. broni Tadeusza Rozwadowskiego).

Gratulacje.

Red. B. Połomska-Kuźma

• I Gminny Konkurs Plastyczny pn. „Poezja sadu”

• Aneta Rębilas uczennica klasy VI otrzymała wyróżnienie w  I Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Poezja sadu”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. majora Henryka Sucharskiego w Żbikowicach we współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas XXVII Święta Kwitnących Sadów. Gratulujemy.

Red. B. Połomska-Kuźma

Piątek 10.05.2024