• „Sprzątanie z AGROTEXEM”

• 17 października już po raz kolejny odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątanie Świata z firmą AGROTEX”. W akcji wzięli udział zarówno uczniowie klas IV-VIII, dzieci z klas młodszych jak również przedszkolaki. Wszyscy wyposażeni w worki, rękawice, koszulki i odblaski ufundowane przez firmę AGROTEX ruszyli w teren, aby posprzątać okolice szkoły i główną drogę prowadzącą do placówki. Uczniowie solidnie wykonali swoją pracę a ponadto odbyli bardzo ważną lekcję poszanowania środowiska.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie AGROTEX za ufundowanie owoców i soków. Do zobaczenia w przyszłym roku!

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pracownicy szkoły. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Danuta Bednarek, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz dziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Tradycyjnie zostały również wręczone nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w ostatnim roku szkolnym wykazali się szczególnym zaangażowaniem oraz  aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

W części artystycznej  uczniowie z klasy IV, VI, VII oraz VIII pod kierunkiem pani Bożeny Szkarłat, zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie, piosenkę i złożyli życzenia wyrażając swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki i zaprosili na kawę i ciasto.

• Wycieczka integracyjna.

• 2 października uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunami na pierwszą, w tym roku szkolnym, wycieczkę. Miała ona nie tylko charakter integracyjny, ale jej głównym celem była przede wszystkim edukacja przyrodnicza. Program wycieczki obejmował rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim oraz poznanie historii zalewu i jego znaczenia dla okolicznych wiosek i mieszkańców. Po sporej dawce interesujących wiadomości i po podziwianiu pięknego krajobrazu dzieci miały chwilę na posiłek, relaks oraz gry i zabawy integracyjne.

• DZIEŃ JABŁKA

• Są żółte, zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące… jabłka!

28 września to Światowy Dzień Jabłka. Nie zapomniały o tym święcie też dzieci z naszego przedszkola. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Rozpoznawały i określały ich kształt, zapach, kolor oraz smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu właściwości zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Dowiedziały się również jak przebiega proces powstawania jabłka oglądając film edukacyjny „Od nasionka do jabłuszka” oraz poznały budowę jabłka. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, gimnastyka, zawody a także zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Nie zabrakło również jabłkowej pracy plastycznej a na koniec samodzielnie przygotowały kompoty z jabłek. To był bardzo ciekawy dzień pełen wrażeń, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W ramach obchodów Dnia Jabłka nasze przedszkolaki wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z klas
            I - II wybrały się też na wycieczkę do pobliskiego sadu jabłkowego, w którym miały możliwość dowiedzieć się więcej na temat tych smacznych owoców. Na pamiatkę tej wyprawy, każde z dzieci mogło zerwać wybrane przez siebie pachnące jabłuszko. Bardzo dziękujemy właścicielom sadu za zaproszenie
            i pozdrawiamy :)

• Narodowe Czytanie

• 29 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu.

Akcja została zainicjowana w 2012 i odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych. Wydarzenie już od lat pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, zachęcając jednocześnie do samodzielnego czytania książek. Prezydent RP Andrzej Duda zachęcając do udziału we wspólnym czytaniu powieści Orzeszkowej napisał: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu”.

Uczniowie klasy 7 pod opieką p. Bożeny Szkarłat odczytali fragmenty dzieła „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Dodatkowo w humorystycznej inscenizacji opowiedzieli o samej autorce oraz terenach, które zostały opisane w powieści.

Na kolejną edycję Narodowego Czytania zapraszamy za rok!

Tego samego dnia, w naszej szkole obchodziliśmy też Dzień Chłopaka. Z tej okazji chętni uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji „W muszce czy w krawacie, nie będziesz pytany bracie!:)”

Sobota 27.04.2024