• WIGILIA SZKOLNA 2023

• 21 grudnia w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna. Zanim jednak uczniowie zasiedli do wigilijnego stołu uczniowie klasy 6 i 7 wraz z wychowawcą przygotowali akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przybliżyli tradycje i zwyczaje związane z tymi pięknymi świętami. W radosnej atmosferze zaśpiewano kolędy oraz wyrecytowano wiersze Bożonarodzeniowe. Na koniec przewodnicząca szkoły złożyła w imieniu uczniów życzenia świąteczne i noworoczne gronu pedagogicznemu, a wszyscy uczniowie zaśpiewali piękną pastorałkę.
            Drugim etapem uroczystości było przedstawienie przygotowane przez dzieci z klas 0-II, które jeszcze bardziej wprawiło wszystkich w wesoły świąteczny nastrój. Następnie odmówiono modlitwę, odczytano Pismo Święte oraz połamano się opłatkiem i wszyscy wspólnie  zasiedli do spożycia tradycyjnego barszczu z uszkami. Ostatnim etapem szkolnego świętowania było wręczenie nagród dla wszystkich uczniów, którzy z zaangażowaniem cały grudzień wykonywali zadania w ramach kalendarza adwentowego oraz ogłoszenie wyników konkursu na Wieniec Bożonarodzeniowy.

• W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA :)

• Samorząd Uczniowski naszej szkoły w tym roku w szczególny sposób postanowił zadbać o przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Został przez nich stworzony KALENDARZ ADWENTOWY

Kalendarz Adwentowy w naszej szkole to inicjatywa skupiająca się na duchu oczekiwania i radości, charakterystycznych dla okresu Adwentu. Zawiera on 24 okienka/zadania do wykonania, reprezentujące dni od 1 do 24 grudnia. Codziennie wyznaczony uczeń otwiera jedno okienko, a wszyscy realizują przypisane zadanie. Obejmują one twórcze projekty, zabawy integrujące całą rodzinę, a także poznawanie tradycji świątecznych.

Kalendarz Adwentowy w naszej szkole nie tylko wprowadza ducha świąt, ale także kształtuje postawy społeczne i edukacyjne uczniów, angażując ich w różnorodne działania i tworząc wyjątkową atmosferę przed świętami Bożego Narodzenia.

Dotąd uczniom udało się:

1. Rozwiązać świąteczne kodowanie

2. Ulepić bałwana ze śniegu

3. Wykonać łańcuch z pasków kolorowego papieru

4. Powiedzieć rodzicom, że są kochni

5. Przygotować czerwone ubranie i przyjść w nim do szkoły w Mikołajki

6. Spędzić dzień bez korzystania z urządzeń multimedialnych

7. Narysować Świętego Mikołaja

8. Posprzątać swój pokój

9. Zrobić świąteczną kartkę

10. Zabrać bliskich na zimowy spacer

11. Napisać na zrobionej kartce życzenia świąteczne

12. Rozwiązać świąteczne sudoku

13. Pokolorować świąteczną mandale

14. Poznać zwyczaje bożonarodzeniowe w innych krajach

• PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI !:)

• MIKOŁAJKI 2023 :)

• W tym roku w naszej szkole mikołajki obchodziliśmy nieci inaczej niż zwykle. W ramach obchodów tego dnia dzieci wybrały się do kina. To jednak nie koniec atrakcji. Po seansie filmowym starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej a młodsi udali się na szaleństwa do sali zabaw Smykolandia. Nie mniej, nie oznacza to, że Św. Mikołaj o nas zapomniał. W dniu swojego święta, 6 grudnia zaskoczył wszystkich miłą, słodką niespodzianką 😊

• RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami do wzięcia udziału w świątecznym konkursie plastycznym pt. "ŚWIĄTECZNY WIENIEC". Więcej informacji na plakacie poniżej.

Piątek 26.04.2024