• Witajcie na naszej stronie
     • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     • Bal Wszystkich Świętych to coraz bardziej popularna w szkołach alternatywa dla Halloween oraz forma przypomnienia, że mamy w Polsce swoje własne powody do świętowania. Również w naszej szkole 16 listopada odbyły się taki bal. Tego dnia dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych i błogosławionych. Mogliśmy spotkać Maryję i św. Józefa, św. Faustynę, św. Antoniego, św. Jana Pawła II, św. Zuzannę i wielu innych świętych oraz zastępy chórów anielskich.

      Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały na chwałę Pana Boga. To „Niebiańskie Party” było dla nich inspiracją do poznania życiorysów świętych Kościoła Katolickiego oraz zachętą do naśladowania ich. Tego dnia nasz korytarz zapełnił się świętymi, którzy oprócz tego, że się świetnie bawili, zdobyli pewną wiedzę, a przykład wielu patronów może kiedyś skłoni ich do refleksji nad tym, jak stawać się świętymi, bo przecież “Taki duży, taki mały może świętym być…”.

      Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi Marmuźniakowi za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia w naszej szkole oraz rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych strojów na bal.

     • POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ

     • Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się “Patriotyczny Pokaz Mody”. Głównym celem pokazu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Szkolny korytarz zamienił się na chwilę w biało-czerwony wybieg, na którym uczniowie prezentowali swoje piękne stroje. Oprócz kreacji w barwach ojczystych został zaprezentowany również  strój sanitariuszki udzielającej pomocy rannym żołnierzom walczącym na froncie oraz stroje wojskowe. Zwieńczeniem pokazu było wspólne odśpiewanie hymnu Polski w ramach akcji - "Szkoła do hymnu". Na zakończenie, wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do pokazu.

     • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

     • W  dniu 5 listopada z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wystąpili z  montażem  słowno – muzycznym   przed społecznością Stańkowej, w Kaplicy pod wezwaniem św. Maksymiliana. W akademii brali udział również nasi absolwenci.

      W swoim wystąpieniu przybliżyli wszystkim zebranym  historię Polski, od czasów rozbiorów poprzez powstania narodowo-wyzwoleńcze, aż do uzyskania przez Polskę niepodległości. W montażu słowno-muzycznym wybrzmiały słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i  szacunku dla tych, którzy o tę wolność walczyli. Fakty z naszej historii przeplatane były wspólnym śpiewaniem piosenek  patriotycznych, zawartych w przygotowanych śpiewnikach.

      Po uroczystości wszyscy obecni mogli skosztować pysznych babeczek przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły.

      Dziękujemy uczniom oraz młodzieży za przygotowanie akademii, strażakom  z OSP Stańkowa wraz z MDP Stańkowa za uświetnienie  tego wydarzenia swoją obecnością oraz rodzicom za przygotowanie pysznych babeczek.

     • JESIENNY PIKNIK

     • W dniu 4 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Stańkowej, która jest także siedzibą Koła Gospodyń Wiejskich Stańkowa, odbył się piknik pt. "Dary Lasu z KGW Stańkowa", zorganizowany w ramach konkursu "Natura od Kuchni". Celem wydarzenia było promowanie wykorzystania dziczyzny i płodów runa leśnego w codziennej kuchni, promocja Lasów Państwowych, prezentacja bogactwa żywności lasu, jej walorów leczniczych oraz edukacja na temat przyrody i gospodarki leśnej.

      Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00 oficjalnym przywitaniem gości oraz krótką prezentacją konkursu i przygotowanych atrakcji. Przewodnicząca KGW Stańkowa serdecznie powitała wszystkich i zaprosiła do degustacji przygotowanych potraw oraz przetworów, w tym ciast i deserów przygotowanych z owoców lasu.

      Na kolejnych stoiskach odbyła się prezentacja i degustacja różnorodnych przetworów, soków, syropów z lipy, czarnego bzu, kwiatu czarnego bzu, a także marynowanych grzybów w różnych postaciach i syropów z pokrzywy, malin leśnych oraz jeżyn. Doświadczony pszczelarz, Pan Józef Rosiek, zaprezentował miód, pyłek pszczoły, pierzgę, propolis oraz opowiedział o znaczeniu lasów dla pszczelarstwa, przekazując wiedzę na temat miodów leśnych i ich zastosowaniu.

      Następnie dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyły w warsztatach tworzenia plakatu z darów runa leśnego, który zawisł w głównej sali szkoły. Dzieci otrzymały słodkie upominki. KGW zorganizowało również wspólne gotowanie zupy grzybowej w kociołku przy ognisku.

      Kolejnym etapem pikniku było degustowanie gulaszu z dziczyzny, przygotowanego przez Państwa Barbarę i Huberta Bednarków, którzy przekazali cenne informacje na temat przygotowywania dziczyzny, polowań oraz gospodarki leśnej. Państwo Bednarkowie prowadzą restaurację „Hubertówka pod Jaworzem,” gdzie specjalizują się w dziczyźnie, co sprawiło, że ich wiedza była niezwykle wartościowa.

      Po wykładach dzieci miały okazję do zabawy z animatorkami. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna z udziałem lokalnego zespołu "Zakręceni", trwająca do godziny 22:00. Podczas trwania wydarzenia udostępniane były materiały promocyjne Lasów Państwowych.

      Dziękujemy wszystkim za udział w pikniku oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia, które przyczyniło się do integracji społeczności lokalnej oraz promocji wartości lasów i produktów leśnych.

      Autor zdjęć: Grzegorz Zabrzeński.

     • PAMIĘTAMY !

     • 1 listopada to czas zadumy i pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach akcji "Szkoła Pamięta" pod opieką wychowawców, udały się na wycieczkę pod pomnik ku pamięci żołnierza Armii Krajowej Tadeusza Biedronia ”Kmicica”. Wyjście to było wyrazem pamięci o polskich bohaterach, którzy swoje życie oddali za naszą Ojczyznę. Po odmówieniu modlitwy uczniowie złożyli przyniesione kwiaty i zapalone znicze.

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej