• Wakacje tuż tuż...
     • Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka

     • Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 01 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Bogatą część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas VI – VII pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Następnie dzieci z kl 0-II zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Na koniec rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów. Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci rodziców.

      Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Ekologicznego:

      I miejsce: Jakub Pajor

      II miejsce: Bartłomiej Olchawa

      III miejsce: Szymon Gwiżdż

      oraz Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”

      wyróżnienie: Jakub Pajor

      bardzo dobry wynik: Kacper Lipiński

      Gratulujemy!!!

      Gdy rodzice udali się do domów, nasi uczniowie rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka. Każdy uczeń otrzymał od Rady Rodziców pyszne przekąski. Pierwszym punktem programu było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. W międzyczasie odbywały się tańce i zabawy. Następnie wróciliśmy się do szkoły aby obejrzeć film animowany i zjeść lody.  Wszyscy świetnie się bawili

      Zdjęcia można obejrzeć w galerii

     • Międzygminny Konkurs Recytatorski

     • W dniu 05.05.2022 r. w naszej szkole odbył się XXVI Międzygminny Konkurs Recytatorski.

      Patronką tegorocznej edycji konkursu była Maria Konopnicka. Jest to związane z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej – poetki i nowelistki epoki pozytywizmu oraz działaczki społecznej. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej dlatego też organizatorzy konkursuchcieli w ten sposób uczcić pamięć o tej wybitnej artystce.

      Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych.

      Każdy uczestnik przygotował utwór wierszowany oraz fragment prozy Marii Konopnickiej.. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: pamięciowe opanowanie tekstu, właściwą intonację i przestankowanie, dobór utworu do tematyki i recytatora.

      W konkursie wzięło udział 27 uczestników z wszystkich szkół podstawowych Gminy Łososina Dolna.

      Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawiali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

       

      Komisja konkursowa w składzie:

      Przewodniczący: mgr Wojciech Papaj

      Członek: mgr Anna Łukasik

      Członek : mgr Helena Pajor

       

      Po wnikliwej ocenie, wyłoniła laureatów w następujących kategoriach:

       

      Kategoria wiekowa: uczniowie klas I-IV

       I miejsce Andrzej Kulig – SP Michalczowa

      II miejsce Klara Filipowska- SP Łososina Dolna

      III miejsce Magdalena Jarosz – SP Stańkowa

      Wyróżnienie: Witold Górowski – SP Żbikowice

                              Barbara Malinowska – SP Tęgoborze

       

      Kategoria wiekowa: uczniowie klas V-VIII

      I miejsce – Magdalena Pasionek – SP Żbikowice

      II miejsce – Hubert Gródek – SP Tęgoborze

      III miejsce – Mateusz Sromek – SP Żbikowice

      Wyróżnienie: Anna Litwińska – SP Witowice Dolne

                              Julia Foryś – SP Witowice Dolne

       

      Słowa podziękowania za pracę otrzymało jury oraz nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do konkursu.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe, które wręczyła dzieciom Pani Dyrektor Danuta Bednarek oraz przewodniczący komisji konkursowej.

       Nagrody książkowe zakupione zostały dzięki wsparciu Urzędu Gminy Łososina Dolna.

       

       Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

      Zdjęcia można obejrzeć w galerii :)

     • Poranek Wielkanocny

     • „Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas.Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas.Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra,a w naszych sercach radość trwa”.

       

          13 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas młodszych przybliżyli wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami.  Usłyszeliśmy między innymi skąd się wzięła tradycja malowania pisanek, zwyczaj święcenia palm, chodzenia chłopców z kogutkiem i oblewania wodą. Uczniowie klas starszych swoimi wierszami wprowadzili nas w bardziej uroczysty nastrój. Przypomnieli nam ile męki i cierpienia musiał znieść Jezus umierając na krzyżu za nasze grzechy.

       

      „W ciało w grobie złożone spoglądałem z trwogą

      I myślałem: Zbłądziłeś, gdyś rzekł – Zmartwychwstanę.Znam drżącą trwogę niewiast, kiedy szły do grobu,Znam zwątpienie Tomasza, gdy kładł palec w ranę.  

      Widziałem straż przy grobie. Patrzałem na kamień,

      Który grób Twój jak góra na wieczność zawalił.Jakże uwierzyć mogłem: On ten kamień złamieI ranę poda palcom, bym w nią włożył palec?!

       

      A Ty od wieków wstajesz. Coraz głębsze groby,Co wiek cięższe kamienie i czujniejsze straże.A czuję: stoisz znowu. I widzę Twe stopy,

      I blask bije z rąk Twoich, z zmartwychwstałej twarzy!”

      Zdjęcia można obejrzeć w galerii :)

     • Nocowanie w szkole

     • Z 8 na 9 kwietnia uczniowie klas młodszych pod opieką pani J. Orzechowskiej i A. Zielińskiej wzięli udział w imprezie „Przedszkolaki i drugiaki nocą bawią się i psocą.”, Nocowanie w szkole było dla wszystkich dzieci wyjątkowym przeżyciem. Powitalne spotkanie rozpoczęło się od złożenia przysięgi. Uczestnicy obiecali, że będą prezentować pogodę ducha, mieć dobry humor  i okrutnie dobrze się bawić. Nie będą marudzili, narzekali, płakali :) i pokażą wszystkim, jacy są zgrani, kreatywni i wyjątkowi! I tak było!!! Wszyscy chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych grach i konkursach. Śmiechów i żartów nie było końca…. Dzieciaki bawiły się tak długo, aż w końcu brakło im sił. Po wieczornej toalecie nastąpiła cisza nocna, ale uczestnicy nocowania długo jeszcze wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru. Rankiem, po pobudce, zasiedli do wspólnego śniadania, porządkowali sale lekcyjne i czekali na odbiór przez rodziców.

       

      Celem przygotowanej przez opiekunów imprezy, było ukazanie szkoły zupełnie z innej perspektywy niż tylko miejsca, do którego trzeba rano przyjść z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można zorganizować niezwykłe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem i integrując. Atmosfera, która panowała podczas nocowania, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości,  spacery po szkolnych korytarzach w kapciach i piżamach, wspólny posiłek, gry i zabawy w gronie kolegów i koleżanek pokazały, że szkołę możemy traktować jak drugi dom, panował bowiem prawdziwy rodzinny harmider.

      Zdjęcia można obejrzeć w galerii :)

     • Spotkanie z iluzjonistą

     • Uczniowie, szczególnie ci najmłodsi bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Odwiedziny prawdziwego magika, to bez wątpienia wielka atrakcja dla społeczności szkolnej. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Podczas występu, dzieci zapraszane były na scenę, aby pomóc iluzjoniście wykonywać tajemnicze ruchy, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe. Zabawa w czarowanie wszystkim bardzo się podobała, a każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę balonową nagrodę.  Dobry kontakt iluzjonisty z dziećmi spowodował, że spektakl niewątpliwie zapadnie na długo głęboko w ich głowach.

      On 20 kwietnia 2022

  • Godziny dzwonków

   Piątek 01.07.2022
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Biuletyn informacji publicznej