• I miejsce Kacpra Olchawy w Powiatowych Zawodach Sportowych w Pływaniu

• 07 lutego 2024 r. w Aqua Centrum Chełmiec odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Pływaniu. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Nowosądeckiego. Zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych, na różnych dystansach i w różnych stylach, walcząc o eliminacje do Wojewódzkich Mistrzostw Pływackich. Naszą szkołę reprezentował Kacper Olchawa z klasy 7. Pokonując dystans 50 m stylem grzbietowym – zdobył I miejsce, awansując do Wojewódzkich Mistrzostw Pływackich, które odbędą się już marcu w Myślenicach.

Szkołę również reprezentowali uczniowie Aleksander Gwiżdż z klasy 8, Marcin Uryga z klasy 6 oraz Emilia Gwiżdż z klasy 4. Kacprowi, Aleksandrowi, Marcinowi oraz Emilii serdecznie gratulujemy.

• TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

• Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka, aby zapewnić sobie szczęście i powodzenie.

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął nam słodko. W tym roku jednak oprócz tradycyjnego puszystego pączka z marmoladą uczniowie klas młodszych samodzielnie  przygotowali inny słodki przysmak - smakowite serowe oponki, których wspaniały zapach wypełnił całą szkolną stołówkę. Góra przygotowanych pyszności zniknęła błyskawicznie, co świadczy o tym, jak były pyszne!:)

• BAL KARNAWAŁOWY 2024

• Dnia 7 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Uczniowie klas 0 - 3 przygotowali piękne stroje karnawałowe i  tańczyli w rytmie ulubionych piosenek. Było bardzo wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy. Nie zabrakło wielu zabawa i konkursów, w których jako nagrody były przewidziane słodkie upominki. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji. Również starsi uczniowie świetnie bawili się na balu i beztrosko poddawali się karnawałowej atmosferze. Panie z Rady Rodziców jak zawsze przygotowały smakowity poczęstunek dla wszystkich uczestników. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali szkołę.

No cóż….kolejny bal karnawałowy już za rok!:)

• "DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 STYCZNIA każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń
            i radości.

Z tej właśnie okazji 22 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-VIII  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także przedstawienie pt. ”W Aniołkowie” W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na koniec uroczystości z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

• XXVII Spotkanie z Kolędą

• 18.01.2024r. nasza utalentowana muzycznie uczennica Zuzanna Rosiek stanęła do rywalizacji na corocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Spotkanie z kolędą” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej. To wydarzenie nie tylko dostarczyło chwil wzruszeń i niezapomnianych dźwięków, ale także przyniosło naszej szkole ogromny sukces. Interpretacja  pastorałek  w  wykonaniu Zuzi była nie tylko piękna, ale również pełna głębi emocjonalnej, co przyczyniło się do zdobycia trzeciego miejsca w kategorii solistów.

Gratulujemy!!!

Fot. Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna