• RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami do wzięcia udziału w świątecznym konkursie plastycznym pt. "ŚWIĄTECZNY WIENIEC". Więcej informacji na plakacie poniżej.

• ANDRZEJKI 2023 :)

• 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W całym budynku szkoły rozbrzmiewała głośna i wesoła muzyka, w rytm której bawili się młodsi i starsi. Szczególnego charakteru całej imprezie dodały wróżby przeprowadzone przez kolegów i koleżanki z samorządu uczniowskiego. Dzięki nim, dzieci  zgłębiały tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Jedną z atrakcji była, też możliwość zakupu „ciastka z wróżbą”, które kryło w sobie przepowiednie. Po licznych tańcach i zabawach nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Zapraszamy do fotorelacji.

• "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

• Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, i zgadywankach. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

• TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Idea tego dnia do dziś jest niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy

W dniach 20-24 listopada  w naszej szkole zorganizowaliśmy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, by  również włączyć się do propagowania tego święta, gdyż uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest potrafią zdziałać więcej niż nam się wydaje!

W ciągu tego tygodnia uczniowie wzięli udział w wielu akcjach takich jak: ubranie się na żółto, udekorowanie swoich szafek w szatni pozytywnymi myślami i obrazkami, ozdobienie piór z których powstały skrzydła życzliwości, udział w konkursie na najżyczliwszą uczennice i najżyczliwszego ucznia oraz pozdrowienie innych poprzez pocztę życzliwości.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI" upłynął w atmosferze uśmiechu i  dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym czasie.

• Warsztaty kulinarne - robimy pizzę!:)

• Za nami kolejne działanie w ramach prowadzonej w naszej szkole innowacji „Zdrowo, smacznie, kolorowo.” Tym razem, dzieci z zerówki i klas młodszych  bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki temu wydarzeniu dzieci nie tylko poznały historię pizzy i dowiedziały się z którego kraju pochodzi, ale też wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

Czwartek 28.03.2024