Wycieczka do Wiśniowego Gaju
28 października najmłodsze dzieci z klas 0 i 1 pod opieką Pani Dyrektor i Pani Bukowiec wybrały się do Wiśniowego Gaju w Kobyłczynie łapiąc ostatnie promyki jesiennego słońca. Po przywitaniu z gospodarzami czekała nas masa atrakcji. W programie mieliśmy zajęcia edukacyjne o zbożach, gry zręcznościowe, spacer na łąkę i karmienie kóz. Poznaliśmy historię ziemniaka, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy pyszne ziemniaczki. Następnie udaliśmy się z wizytą do królików, które skradły serca wszystkich dzieci. Upiekliśmy wyśmienite ciasto ze śliwkami, które każdy zabrał do domu, by poczęstować bliskich. Odwiedziliśmy też zagrodę danieli i udaliśmy się na ciepły posiłek. Czas wypełniony był po brzegi atrakcjami. Każdy etap naszych zajęć był urozmaicany szaloną zabawą na placu zabaw i dmuchanej zjeżdżalni. Pod koniec pobytu mieliśmy jeszcze okazję wydoić krowę, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Czas w bardzo miłej atmosferze biegł jednak bardzo szybko i nadeszła pora powrotu do domów i choć nie chcieliśmy się jeszcze żegnać, musieliśmy zakończyć naszą jesienną przygodę. Pozostają z nami wspaniałe wspomnienia i masa zdjęć, do których obejrzenia zapraszamy do galerii.
Warsztaty krawieckie – niezapomniana lekcja kreatywności!
15 listopada 2024 roku uczniowie klas I, II, III i V mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach krawieckich. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się tego dnia w prawdziwą pracownię krawiecką.
Podczas zajęć dzieci mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda i działa maszyna do szycia, oraz dowiedzieć się, na czym polega praca krawcowej. Warsztaty były nie tylko pełne ciekawostek, ale również praktyczne – każdy uczestnik miał szansę samodzielnie uszyć własnego pluszowego misia!
Zajęcia poprowadziła Pani Joanna Grzyb, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również rozwijały swoje zdolności manualne i kreatywność.
To była prawdziwa lekcja twórczości i cierpliwości!
Lucyna Cabała
Zdjęcia dostępne są w galerii :)
Wycieczka do Krakowa
W dniu 25 października wcześnie rano zebraliśmy się w Łososinie Dolnej aby publicznym autobusem wyruszyć do Krakowa. W czasie podróży planowaliśmy kolejność naszego zwiedzania.
Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się do Bazyliki Mariackiej na Głównym Rynku, znanej z ołtarza Wita Stwosza i hejnałów. Potem udaliśmy się na Wawel oraz do sławnego Smoka Wawelskiego zionącego ogniem. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. W czasie wolnym przy pomniku Adama Mickiewicza zrobiliśmy klasowe zdjęcie upamiętniające wycieczkę. Podczas wycieczki przechodziliśmy ulicą Kanoniczną, gdzie mieszkał Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Rynku Podziemnego Krakowa - prawdziwego skarbca wiedzy o przeszłości tego wspaniałego miasta Krakowa. Tam też obejrzeliśmy bajkę o dzielnym Kraku. W czasie dość intensywnej wycieczki nie zapomnieliśmy również o posiłku , zjedliśmy pizzę w krakowskiej pizzerii oraz pyszne lody w Mc Donaldzie.
Chociaż byliśmy bardzo zmęczeni podczas drogi powrotnej podzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Wszyscy byli jednego zdania, że pogłębiliśmy swoją wiedzę o dawnym Krakowie i chcemy kolejne miasto również zwiedzić w podobny sposób.
Zdjęcia są dostępne w galerii :)
Jak się uczyć przyjemnie i efektywnie?
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z poradnikami
Klasy I-III
Klasy V-VIII
Kasztanobranie
W dniu 3 października Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole akcję pod nazwą „ Kasztanobranie”, przeprowadzoną we współpracy z Kołem Łowieckim "Łoś". Celem tego wydarzenia była zbiórka jak największej ilości kasztanów które miały zostać przekazane Kołu Łowieckiemu jako wsparcie dla zwierząt leśnych w trudnym okresie zimowym.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę, a dary były starannie ważone i rejestrowane. Dzięki ich aktywnemu udziałowi udało się zgromadzić imponującą ilość kasztanów i żołędzi, co spotkało się z uznaniem ze strony przedstawicieli Koła Łowieckiego.
Wyniki przedstawiały się następująca:
- Zuzanna Pawłowska kl. O
Justyna Orzechowska kl. VIII
Dawid Lipiński kl. VIII
50,76 kg
- Emilia Gwiżdż kl. V
Karolina Gwiżdż kl. I
Stanisław Bednarek kl. O
Zuzanna Bednarek kl. III
39,76 kg
- Franek i Wiktoria Pawłowscy kl. O
25,48 kg
- Lidia Pociecha kl. 0
Filip Pociecha kl. III
Gabriela Pociecha kl. I
17, 96 kg
- Natalia Pawłowska kl. V
Julia Sromek kl. 0
Alicja Kołodziej kl. III
12,46 kg
- Hanna Wypych kl I
Antoni Wypych kl. II
Filip Pawłowski kl. II
Michał Pawłowski kl. O
3, 40 kg
- Andrzej Kołodziej kl. VIII
Kacper Olchawa kl. VIII
Marcin Uryga kl. VII
O,12 kg
W ramach podziękowania za udział, Koło Łowieckie "Łoś" ufundowało nagrody dla uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w zbiórce. Kasztany odebrał i nagrody wręczył pan Józef Szkarłat, pełniący funkcję łowczego w Kole Łowieckim. Wyraził on również wdzięczność za zaangażowanie uczniów i ich wkład w pomoc zwierzętom, podkreślając, jak ważne jest to wsparcie dla przyrody.
Dziękujemy Kołu Łowieckiemu "Łoś" oraz panu Józefowi Szkarłatowi za współpracę i wsparcie, które pozwoliły zrealizować tę wartościową inicjatywę.
Mamy nadzieję, że akcja stanie się coroczną tradycją, integrując uczniów wokół działań proekologicznych i przyczyniając się do ochrony lokalnej fauny.
- Środa22.01.2025
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 131816